Logo dla Twojej Firmy

Jaki wpływ na klienta ma kolor logo?

Logo firmy to kamień milowy każdej strategii marketingowej. Jednak projektowanie logotypu nie zawsze jest tak banalnie proste. Stworzenie projektu określić można, jako działanie wielokierunkowe uwzględniające: charakter firmy, grupę docelową (klienci), rodzaj usług, czy produktów przez Ciebie oferowanych.

Są to rzeczy podstawowe, jednak to wciąż nie jest wszystko. W przypadku znaków graficznych identyfikujących się z daną marką, szczególnie ważną kwestię odgrywa kolorystyka.

Co kolor mówi o człowieku?

Komunikacja niewerbalna polega na odbieraniu bodźców m.in. wizualnych, które to decydują o reakcji na daną sytuację czy obraz. Mało, kto zdaje sobie sprawę, jak ważna w tej kwestii jest kolorystyka. Ludzie bardzo szybko potrafią rozpoznać komunikat na podstawie samej barwy.

Kilka przykładów:

  • Kolor niebieski

Kojarzy się z czymś: czystym, niebiańskim, klarownym. Niekiedy barwę tę przypisuje się dużej przestrzeni i wolności. Nie bez kozery niebieski kolor wykorzystywany jest w przypadku logo, jako wzmocnienie przekazu, iż firma stanowi gwarancje profesjonalnego podejścia do klienta, innowacyjnych działań i wolności.

  • Kolor czerwony

Krwisty, mocny, wyrazisty. Czerwień od zawsze kojarzona była z czymś energetycznym, pobudzającym do działania. Barwa kojarzona jest z emocjami skrajnymi: miłość, nienawiść, namiętność, gniew.

Jest to bardzo silny kolor, który często wskazuje na coś nowego, innego. Wystarczy rzucić okiem na produkty codziennego użytku: kawa Nescafe, Coca-cola, Red-Bull. Wszystkie te produkty nawiązują do czegoś wyrazistego, zaś w ich logo widnieje kolor czerwony.

  • Kolor biały

Łagodność, niewinność, spokój i wiedza. Biel najczęściej stanowi kontrast dla innych barw. Jednak w przypadku logo, niekiedy barwa biała stanowi podstawę całego projektu. W przypadku firm, których logo jest napisem, nie trudno znaleźć projekt, którego wyłącznie kontur jest barwny, zaś tło, jak i wnętrze napisu jest białe.

Zamknij menu