Logo dla Twojej Firmy
Po co nam logo?

Po co nam logo?

Gdzie wykorzystujemy logo?

Właściwie wszędzie, gdzie może nam to pomóc zyskać nowych, potencjalnych klientów. Pamiętajmy, że osoby, do których chcemy trafić, powinny często widywać nasze logo. Czy to na gadżetach, w internecie, w mailu czy w reklamie. Oswajanie ludzi z marką i jej znakami rozpoznawczymi to podstawa.

Im częściej danej osobie pojawi się przed oczami Wasze logo, tym lepiej. Niektórzy od razu się zainteresują firmą, a niektórzy potrzebują na to nieco dłuższej chwili. W każdym razie – logo jest cenną wizytówką każdego przedsiębiorstwa, dlatego przy jego projektowaniu zadbajmy o to, aby było czytelne, zajmujące i kreatywne

Koncepcje różnych logo

Istnieje kilka sposobów, dzięki którym nasz znak rozpoznawczy może zyskać na popularności. Reagujemy często na loga, które w swojej nazwie posiadają np. powiedzenia. Ostatnio takie pomysły są wykorzystywane w mniejszych branżach gastronomicznych.

Innym pomysłem na przyciągnięcie uwagi jest logo kreatywne, które zagwarantuje, że ktoś na dłuższą chwilę zatrzyma na nim wzrok. Tutaj pole do popisu jest dość szerokie, a ograniczać może nas tylko wyobraźnia.

Kolejnym punktem zaczepienia może być logo, logotyp z elementem humorystycznym. To przyciąga naprawdę dużą grupę osób, natomiast, przede wszystkim, logo powinno być odpowiednio dopasowane do specyfiki branży.

Najważniejsze, aby logo kojarzyło nam się z daną dziedziną, czym się zajmuje i do kogo jest kierowana. Bo co powiedzielibyście na wykwintne, wyszukane i luksusowe logo dla budki z fast foodem?

Logo wizytówką Twojej firmy

Logo to charakterystyczna forma grafiki, tekstu lub symbolu przedstawiająca i identyfikująca dane przedsiębiorstwo.

Współcześnie istnieje całe mnóstwo logo, znaków, ale nie zawsze są one na tyle przyciągające, aby zawiesić wzrok i zapamiętać.

Oprócz ogromnych i rozpoznawalnych firm, których logo poznajemy od razu, istnieją również takie, które swoją kreatywnością zainteresują większe grono osób.

To samo bywa z nazwami restauracji, sklepów czy firm usługowych. Rynek jest przepełniony świetnymi, pomysłowymi nazwami, ale mimo to ciągle nas zaskakuje. Co najbardziej zostaje zauważone wśród dużej ilości nazw, znaków, logo?

Ten post ma 5 komentarzy

  1. Faktycznie logo to podstawa. My próbowaliśmy zrobić je samodzielnie ale chyba nam nie wyszło. Wkrótce się do Was odezwiemy

    1. Serdecznie zapraszamy

    1. Dziękujemy

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Zamknij menu